Administration

Paul Jones

Paul Jones

Head of School

[email protected]
Buck Holler

Buck Holler

Academic Dean

[email protected]
Ashley Bryant

Ashley Bryant

Director of Admissions

[email protected]
Regan Waters

Regan Waters

Chief Financial Officer

[email protected]
Cindy Suter

Cindy Suter

Director of Operations

[email protected]
Cindy Wadford

Cindy Wadford

Academic Advisor

[email protected]
Kathleen Randall

Kathleen Randall

Lower School Principal

[email protected]
Joel Grimm

Joel Grimm

Student Life Coordinator

[email protected]

Darrell Ange

Darrell Ange

Athletic Director

[email protected]

Michelle Verhaeghe

Michelle Verhaeghe

Director of Marketing

[email protected]

Faculty

Bonnie Alder

Bonnie Alder

Lower School Teaching Assistant

[email protected]
Jon Alder

Jon Alder

Upper School History & Bible

[email protected]
Darrell Ange

Darrell Ange

PE Teacher

[email protected]

Ruthie Bagnal

Ruthie Bagnal

Junior Kindergarten Teacher

[email protected]

Evan Beyer

Evan Beyer

Upper School Math & National Honor Society

[email protected]
Randy Bolling

Randy Bolling

Lower School Custodian

Jeannie Brown

Jeannie Brown

Lower School Academic Enrichment Program

[email protected]
Jerry Carawan

Jerry Carawan

Upper School Science

[email protected]
Becky Clark

Becky Clark

Reading Specialist

[email protected]

Kelly Cook

Kelly Cook

Receptionist

[email protected]

Annette Cox

Annette Cox

Lower School Music Teacher

[email protected]

Deb Cummings

Deb Cummings

Lower School Latin

[email protected]

Debi Davis

Debi Davis

1st Grade Teacher

[email protected]
Caitlyn Dicks

Caitlyn Dicks

1st Grade Teacher

[email protected]
Edna Ebron

Edna Ebron

Upper School Custodian

Fanette Entzminger

Fanette Entzminger

Upper School Science

[email protected]

Jennifer Greenland

Jennifer Greenland

2nd Grade Teacher

[email protected]
Joel Grimm

Joel Grimm

Upper School Theology & History

[email protected]
Cindy Hart

Cindy Hart

Kindergarten Teacher

[email protected]

Buck Holler

Buck Holler

Upper School Latin, Socratic Seminar

[email protected]
RaChael Holler

RaChael Holler

Upper School Music & Drama

[email protected]
Sheila Justice

Sheila Justice

2nd Grade Teacher

[email protected]
Jennifer Keesler

Jennifer Keesler

Lower School Teaching Assistant

[email protected]
Laura Kirkman

Laura Kirkman

Lower School Teaching Assistant

[email protected]

Jake Manning

Jake Manning

Upper School Bible Teacher

[email protected]

Meredith Mayes

Meredith Mayes

Upper School English & Journalism

[email protected]
Renn McMurray

Renn McMurray

6th Grade Teacher

[email protected]

Shirley Mewborn

Shirley Mewborn

Upper School Science Teacher

[email protected]

Melissa Moore

Melissa Moore

Kindergarten Teacher

[email protected]
Ricardo Muller

Ricardo Muller

Upper School Spanish Teacher

[email protected]
Lisa Murray

Lisa Murray

Lower School Music

[email protected]
Jon Murray

Jon Murray

5th Grade Teacher

[email protected]
Laura Odeke

Laura Odeke

4th Grade Teacher

[email protected]
Jodi Packard

Jodi Packard

3rd Grade Teacher

[email protected]
Stuart Paul

Stuart Paul

Upper School Math, Theology, Logic

[email protected]
Stephanie Pope

Stephanie Pope

4th Grade Teacher

[email protected]

Johnna Smith

Johnna Smith

3rd Grade Teacher

[email protected]
Diane Spear

Diane Spear

Lower School Curriculum Specialist

[email protected]

Lisa Stroud

Lisa Stroud

Upper School English and Digital Journalism

[email protected]
Susan Todd

Susan Todd

5th Grade Teacher

[email protected]
Karen Tyndall

Karen Tyndall

Upper School Math

[email protected]

Shannon VanStaalduinen

Shannon VanStaalduinen

4th Grade Teacher

[email protected]

Nikki Walker

Nikki Walker

Upper School Latin Teacher

[email protected]

Renee Yongue

Renee Yongue

Lower School Art Teacher

[email protected]